PCW1J-R24-BCB103L Bourns
  • Part Number: PCW1J-R24-BCB103L
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 10K OHM 3/4W PLASTIC LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • Available: 110
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PCW1J-R24-BCB103L Bourns
    PCW1J-R24-BCB103L Bourns
    PCW1J-R24-BCB103L is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PCW1J-R24-BCB103L is described as POT 10K OHM 3/4W PLASTIC LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    View
  • Manufacturer Name
    C &k Components
  • Description
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK
    View
    Serpac
    GASKET 5.63 X 3.25 INCH
    Schroff
    SUBRACK DIN RAIL ADAPT 84HP
    Serpac
    GASKET 6.876 X 4.876"
    BATTERY CONTACT
    NON-SKID FEET BLK
    BOX RUBBER FEET FOR "A" SERIES
    Bopla Enclosures
    DIN RAIL HOLDER SET OF 2+4SCREWS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 2.95"