PCW1J-C32-BAB103L Bourns
  • Part Number: PCW1J-C32-BAB103L
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 10K OHM 3/4W PLASTIC LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • Available: 302
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PCW1J-C32-BAB103L Bourns
    PCW1J-C32-BAB103L Bourns
    PCW1J-C32-BAB103L is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PCW1J-C32-BAB103L is described as POT 10K OHM 3/4W PLASTIC LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Rheostats from all manufacturers
    ---> Rheostats by sub category
  • More About  Rheostats
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    DIN RAIL ADAPTER
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    POZ SCREW M2.5X12.3 100 PCS
    View
    Schroff
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"