PCW1J-C24-BAB102L Bourns
  • Part Number: PCW1J-C24-BAB102L
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 1K OHM 3/4W PLASTIC LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PCW1J-C24-BAB102L Bourns
    PCW1J-C24-BAB102L Bourns
    PCW1J-C24-BAB102L is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PCW1J-C24-BAB102L is described as POT 1K OHM 3/4W PLASTIC LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J1 2-SLOT MONO
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 3U 2 CHAN VME J1/J2
    View
    Schroff
    BACKPLANE VME MONO 9SLOT 6U
    Schroff
    BACKPLANE 7SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE VME J1 21SLOT 3U
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V