PCW1D-B24-BAB501L Bourns
  • Part Number: PCW1D-B24-BAB501L
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 500 OHM 3/4W PLASTIC LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PCW1D-B24-BAB501L Bourns
    PCW1D-B24-BAB501L Bourns
    PCW1D-B24-BAB501L is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PCW1D-B24-BAB501L is described as POT 500 OHM 3/4W PLASTIC LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    PCB METAL BRACKET
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    EMC GASKET O-RING (1070036-B0)
    View
    Wakefield-vette
    RAIL 84HP CENTER 9MM 2XMOUNT
    SCREW BL ISO7049-ST3 5X9 5-C-Z
    Vector
    PANEL FRONT 6U FOR CARD RACK
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS
    HORIZONTAL RAIL FRONT 84HP
    CENTER SCREW M2 5X11 KZ 100PCS
    MICRO-SWITCH INCL CABLE A CONN
    Schroff
    3U 175MM SIDE PLATE