PCW1D-B16-MAB753 Bourns
  • Part Number: PCW1D-B16-MAB753
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 75K OHM 3/4W PLASTIC LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PCW1D-B16-MAB753 Bourns
    PCW1D-B16-MAB753 Bourns
    PCW1D-B16-MAB753 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PCW1D-B16-MAB753 is described as POT 75K OHM 3/4W PLASTIC LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Rheostats from all manufacturers
    ---> Rheostats by sub category
  • More About  Rheostats
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG
    View
    MIC MEMS ANALOG OMNI
    MIC MEMS ANALOG OMNI -38DB
    MIC MEMS ANALOG OMNI -42DB
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.9KHZ 35MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT FEEDBK 2.8KHZ
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.4KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.7KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 7.2KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.6KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6.5KHZ 20MM