CW252016-2R2J Bourns
  • Part Number: CW252016-2R2J
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: FIXED IND 2.2UH 250MA 2.8 OHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 1,047
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CW252016-2R2J Bourns
    CW252016-2R2J Bourns
    CW252016-2R2J is manufactured by Bourns and is categorized in the Fixed Inductors category. CW252016-2R2J is described as FIXED IND 2.2UH 250MA 2.8 OHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    View
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM