CW160808-68NJ Bourns
  • Part Number: CW160808-68NJ
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: FIXED IND 68NH 600MA 340 MOHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 17,693
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CW160808-68NJ Bourns
    CW160808-68NJ Bourns
    CW160808-68NJ is manufactured by Bourns and is categorized in the Fixed Inductors category. CW160808-68NJ is described as FIXED IND 68NH 600MA 340 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    MICRO-SWITCH INCL CABLE A CONN
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    3U 175MM SIDE PLATE
    View
    Vector
    PANEL FILLER 3UX4HP ASSEMBLY
    Wakefield-vette
    EMC GASKET VERTICAL 6U VERSION 2
    EMC GASKET VERTICAL 3U VERSION 2
    THREADED INSERT M2 5MM 84HP
    Schroff
    ATCA AMC CARRIER KIT MTCA MODULE
    Vector
    T-STRUT 16.85"X1" W/HOLES ALUMNM
    T STRUT 30" X 1" FOR CARD RACK