CW160808-10NJ Bourns
  • Part Number: CW160808-10NJ
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: FIXED IND 10NH 700MA 130 MOHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 17,200
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CW160808-10NJ Bourns
    CW160808-10NJ Bourns
    CW160808-10NJ is manufactured by Bourns and is categorized in the Fixed Inductors category. CW160808-10NJ is described as FIXED IND 10NH 700MA 130 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Sparkfun Electronics
  • Description
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    View
  • Manufacturer Name
    Tiny Circuits
  • Description
    BATT CHARGER LITHIUM 500MA
    View
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 500W 24V
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 24V
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 24V
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 0.8 AMP
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 2 AMP
    Assmann
    UNIVERSAL LAPTOP CAR CHARGER
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 10000MAH - 2
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W
    BATT CHARGER 12V 1.5A X 2 UNIT