CVH252009-1R0M Bourns
  • Part Number: CVH252009-1R0M
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: FIXED IND 1UH 1.6A 55 MOHM SMD
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 26,417
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CVH252009-1R0M Bourns
    CVH252009-1R0M Bourns
    CVH252009-1R0M is manufactured by Bourns and is categorized in the Fixed Inductors category. CVH252009-1R0M is described as FIXED IND 1UH 1.6A 55 MOHM SMD. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Te Connectivity | Amp Connectors
  • Description
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK