CS160808-2R7K Bourns
  • Part Number: CS160808-2R7K
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: FIXED IND 2.7UH 50MA 1 OHM SMD
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 2,408
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CS160808-2R7K Bourns
    CS160808-2R7K Bourns
    CS160808-2R7K is manufactured by Bourns and is categorized in the Fixed Inductors category. CS160808-2R7K is described as FIXED IND 2.7UH 50MA 1 OHM SMD. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB GUIDE TAINER, COPPER, 2"
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 3.54"
    View
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERT MOUNT 46.5MM
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    Schroff
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE