CS160808-1R8K Bourns
  • Part Number: CS160808-1R8K
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: FIXED IND 1.8UH 50MA 750 MOHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 4,422
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CS160808-1R8K Bourns
    CS160808-1R8K Bourns
    CS160808-1R8K is manufactured by Bourns and is categorized in the Fixed Inductors category. CS160808-1R8K is described as FIXED IND 1.8UH 50MA 750 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.