CS160808-1R0K Bourns
  • Part Number: CS160808-1R0K
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: FIXED IND 1UH 100MA 500 MOHM SMD
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 1,113
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CS160808-1R0K Bourns
    CS160808-1R0K Bourns
    CS160808-1R0K is manufactured by Bourns and is categorized in the Fixed Inductors category. CS160808-1R0K is described as FIXED IND 1UH 100MA 500 MOHM SMD. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.