CRM1206-FX-4993ELF Bourns
  • Part Number: CRM1206-FX-4993ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 499K OHM 1% 1/2W 1206
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about CRM1206-FX-4993ELF Bourns
    CRM1206-FX-4993ELF Bourns
    CRM1206-FX-4993ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CRM1206-FX-4993ELF is described as RES SMD 499K OHM 1% 1/2W 1206. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    View
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 10MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    Energizer
    BATT SLVR OX 1.55V BUTTON 6.8MM
    Energizer
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM