CR1206-FX-3831ELF Bourns
  • Part Number: CR1206-FX-3831ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 3.83K OHM 1% 1/4W 1206
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 21,633
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CR1206-FX-3831ELF Bourns
    CR1206-FX-3831ELF Bourns
    CR1206-FX-3831ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR1206-FX-3831ELF is described as RES SMD 3.83K OHM 1% 1/4W 1206. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    View
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"