CR1206-FX-2001GLF Bourns
  • Part Number: CR1206-FX-2001GLF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 2K OHM 1% 1/4W 1206
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about CR1206-FX-2001GLF Bourns
    CR1206-FX-2001GLF Bourns
    CR1206-FX-2001GLF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR1206-FX-2001GLF is described as RES SMD 2K OHM 1% 1/4W 1206. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J1 2-SLOT MONO
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 3U 2 CHAN VME J1/J2
    View
    Schroff
    BACKPLANE VME MONO 9SLOT 6U
    Schroff
    BACKPLANE 7SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE VME J1 21SLOT 3U
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V