CR1206-FX-1400ELF Bourns
  • Part Number: CR1206-FX-1400ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 140 OHM 1% 1/4W 1206
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 15,916
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CR1206-FX-1400ELF Bourns
    CR1206-FX-1400ELF Bourns
    CR1206-FX-1400ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR1206-FX-1400ELF is described as RES SMD 140 OHM 1% 1/4W 1206. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 295MM
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    SUBRACK ECO 3U/84HP/175 MM
    View
    Vector
    CARD RACK KIT EIA 3UX19X9 SNAPIN
    Schroff
    SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 475MM
    SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 235MM
    Vector
    3U REAR ANGLES 1 SET
    Wakefield-vette
    FILLER PANEL FLAT 6U/4HP
    RAIL FRAME LOC 2" ALUMINUM