CR1206-FX-1021ELF Bourns
  • Part Number: CR1206-FX-1021ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 1.02K OHM 1% 1/4W 1206
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 9,202
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CR1206-FX-1021ELF Bourns
    CR1206-FX-1021ELF Bourns
    CR1206-FX-1021ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR1206-FX-1021ELF is described as RES SMD 1.02K OHM 1% 1/4W 1206. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    View
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED
    CIGARETTE SOCKET METAL INSUL
    PLUG AUTO PWR GREY
    AUTO PLUG EUROPEAN
    CIGARETTE PLUG W/ FUSE
    MPD BLK CIG PLUG
    Panavise
    DUAL DC CAR POWER ADAPTER
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V 2P-EP407
    CORD COIL W/LED 5A FUSE SKT&COVR