CR1206-FX-1001GLF Bourns
  • Part Number: CR1206-FX-1001GLF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 1K OHM 1% 1/4W 1206
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about CR1206-FX-1001GLF Bourns
    CR1206-FX-1001GLF Bourns
    CR1206-FX-1001GLF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR1206-FX-1001GLF is described as RES SMD 1K OHM 1% 1/4W 1206. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 7HP VME PLASTIC GREY
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD PULL NATURAL
    View
    Bivar
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    Schroff
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"