CR0805-JW-755ELF Bourns
  • Part Number: CR0805-JW-755ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 7.5M OHM 5% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about CR0805-JW-755ELF Bourns
    CR0805-JW-755ELF Bourns
    CR0805-JW-755ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0805-JW-755ELF is described as RES SMD 7.5M OHM 5% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    View
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"