CR0805-JW-100GLF Bourns
  • Part Number: CR0805-JW-100GLF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 10 OHM 5% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about CR0805-JW-100GLF Bourns
    CR0805-JW-100GLF Bourns
    CR0805-JW-100GLF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0805-JW-100GLF is described as RES SMD 10 OHM 5% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 13.5V AASIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    View
    Energizer
    BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATTERY PACK 2.4V 500MAH NIMH
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 9.0V AA SIZE CARBON ZINC
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH