CR0805-FX-7322ELF Bourns
  • Part Number: CR0805-FX-7322ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 73.2K OHM 1% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 27,134
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CR0805-FX-7322ELF Bourns
    CR0805-FX-7322ELF Bourns
    CR0805-FX-7322ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0805-FX-7322ELF is described as RES SMD 73.2K OHM 1% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    ELECTRONIC BOARD BASE
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM
    View
    Bud Industries
    BRACKET POLE MNT FOR NEMA BOXES
    Schroff
    HRDWR SLV BRASS PLATED 100 PCS
    DIN RAIL ADAPTER
    Schroff
    POZ SCREW M2.5X11 100 PCS
    Bud Industries
    TEM-STAT TEMPERATURE CONTROL
    ENCLOSURE TIP UP FEET RAL7016
    CONNECTOR H 15 F