CR0805-FX-66R5ELF Bourns
  • Part Number: CR0805-FX-66R5ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 66.5 OHM 1% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about CR0805-FX-66R5ELF Bourns
    CR0805-FX-66R5ELF Bourns
    CR0805-FX-66R5ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0805-FX-66R5ELF is described as RES SMD 66.5 OHM 1% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Phihong Usa
  • Description
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W
    View
  • Manufacturer Name
    Patco Electronics
  • Description
    BATT CHARGER 12V 1.5A X 2 UNIT
    View
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 12 VOLT 0.8 AMP
    Ixys
    SOLAR PAD BLACK
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 125W 24V
    Carling Tech
    CONTURA V-CHARGER USB 2.0
    Molex
    IN-VEHICLE SINGLE PORT USB SMART
    Sparkfun Electronics
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 5W 5V
    Volgen America - Kaga Elect
    BATTERY CHARGER 6VDC 1.2A
    Molex
    USB BATTERY CHARGER W/ BACKLIGHT
    Memory Protection Devices
    PLUG 12V AUTO USB OUTLET