CR0805-FX-6493ELF Bourns
  • Part Number: CR0805-FX-6493ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 649K OHM 1% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 27,932
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CR0805-FX-6493ELF Bourns
    CR0805-FX-6493ELF Bourns
    CR0805-FX-6493ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0805-FX-6493ELF is described as RES SMD 649K OHM 1% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK EIA W/BACKPLN 8POS