CR0805-FX-62R0GLF Bourns
  • Part Number: CR0805-FX-62R0GLF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 62 OHM 1% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about CR0805-FX-62R0GLF Bourns
    CR0805-FX-62R0GLF Bourns
    CR0805-FX-62R0GLF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0805-FX-62R0GLF is described as RES SMD 62 OHM 1% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    PANEL REPLACMNT 1593K/J/P/Q/T/X
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1577
    View
    Bud Industries
    PANEL METAL 14.25X10.43X.06" NBX
    Phoenix Contact
    HOUSING LOWER DIN RAIL
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    Cinch Connectivity
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    Phoenix Contact
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)
    Schroff
    FRONT PANEL KIT 3U 4HP VME
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM