CR0805-FX-6040ELF Bourns
  • Part Number: CR0805-FX-6040ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 604 OHM 1% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 14,962
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CR0805-FX-6040ELF Bourns
    CR0805-FX-6040ELF Bourns
    CR0805-FX-6040ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0805-FX-6040ELF is described as RES SMD 604 OHM 1% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    WAX PROTECTION
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    EMC
    View
    Mallory Sonalert
    ACCESSORY; METAL "L" BRACKET; FO
    Mallory Sonalert
    REPLACEMENT PLASTIC NUT SC & SCE
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK