CR0805-FX-5762ELF Bourns
  • Part Number: CR0805-FX-5762ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 57.6K OHM 1% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 21,056
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CR0805-FX-5762ELF Bourns
    CR0805-FX-5762ELF Bourns
    CR0805-FX-5762ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0805-FX-5762ELF is described as RES SMD 57.6K OHM 1% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATTERY PK 3.0V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 3V AA SIZE ALKALINE
    Keystone Electronics
    CLIP BATT AAA/N .375X.460"
    Keystone Electronics
    CLIP BATTERY AA PC MNT
    Memory Protection Devices
    RETAINER CR2032 WITH PC PINS
    Memory Protection Devices
    HOLDER COIN CELL 20MM SMD