CR0805-FX-5622ELF Bourns
  • Part Number: CR0805-FX-5622ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 56.2K OHM 1% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 53,572
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CR0805-FX-5622ELF Bourns
    CR0805-FX-5622ELF Bourns
    CR0805-FX-5622ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0805-FX-5622ELF is described as RES SMD 56.2K OHM 1% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phihong Usa
  • Description
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W 5V
    View
  • Manufacturer Name
    Adafruit
  • Description
    USB BATTERY PACK - 4400MAH - 5V
    View
    Energizer
    E2GO CELL PHONE CHARGER NOKIA
    Fedco Batteries
    2-BAY DR201 DR203 SMART CHARGER
    Fedco Batteries
    2-BAY DR202I DR202X SMART CHARGE
    Sparkfun Electronics
    TENERGY T4S INTELLIGENT UNIVERSA
    Energizer
    BATT CHRG NIMH 2.8V 500MA W/4-AA
    BATTERY CHARGER
    Dfrobot
    LITHIUM BATTERY CHARGER
    Sparkfun Electronics
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    Tiny Circuits
    BATT CHARGER LITHIUM 500MA
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 500W 24V