CR0805-FX-52R3ELF Bourns
  • Part Number: CR0805-FX-52R3ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 52.3 OHM 1% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about CR0805-FX-52R3ELF Bourns
    CR0805-FX-52R3ELF Bourns
    CR0805-FX-52R3ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0805-FX-52R3ELF is described as RES SMD 52.3 OHM 1% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER WHITE 680OHMS
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER RED 2200OHMS
    View
    Mallory Sonalert
    WASHER COMPRESSION SNP SERIES
    Ftdi
    MOD USB AUDIO FLASH DRIVE I/F
    ACOUSTIC DAMPER 680 OHMS
    ACOUSTIC DAMPER BROWN 1000OHMS
    ACOUSTIC DAMPER GREY 330 OHMS
    ACOUSTIC DAMPER RED 2200OHMS
    EMC
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK