CR0805-FX-1911ELF Bourns
  • Part Number: CR0805-FX-1911ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 1.91K OHM 1% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about CR0805-FX-1911ELF Bourns
    CR0805-FX-1911ELF Bourns
    CR0805-FX-1911ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0805-FX-1911ELF is described as RES SMD 1.91K OHM 1% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 4.5V C SIZE ALKALINE
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 4.5V C SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 3V D SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 6.0V AA SIZE ALKALINE