CR0805-FX-1872ELF Bourns
  • Part Number: CR0805-FX-1872ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 18.7K OHM 1% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about CR0805-FX-1872ELF Bourns
    CR0805-FX-1872ELF Bourns
    CR0805-FX-1872ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0805-FX-1872ELF is described as RES SMD 18.7K OHM 1% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE