CR0805-FX-1783ELF Bourns
  • Part Number: CR0805-FX-1783ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 178K OHM 1% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about CR0805-FX-1783ELF Bourns
    CR0805-FX-1783ELF Bourns
    CR0805-FX-1783ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0805-FX-1783ELF is described as RES SMD 178K OHM 1% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK 5.25X19X12 SNAPIN PLAS
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK EIA W/BACKPLN 8POS