CR0805-FX-1740ELF Bourns
  • Part Number: CR0805-FX-1740ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 174 OHM 1% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about CR0805-FX-1740ELF Bourns
    CR0805-FX-1740ELF Bourns
    CR0805-FX-1740ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0805-FX-1740ELF is described as RES SMD 174 OHM 1% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Te Connectivity | Amp Connectors
  • Description
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK