CR0805-FX-16R0ELF Bourns
  • Part Number: CR0805-FX-16R0ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 16 OHM 1% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about CR0805-FX-16R0ELF Bourns
    CR0805-FX-16R0ELF Bourns
    CR0805-FX-16R0ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0805-FX-16R0ELF is described as RES SMD 16 OHM 1% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    View
    Energizer
    BATTERY PK 6.0V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATT PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 3V C SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 4.5V AA SIZE ALKALINE