CR0805-FX-1690ELF Bourns
  • Part Number: CR0805-FX-1690ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 169 OHM 1% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 16,199
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CR0805-FX-1690ELF Bourns
    CR0805-FX-1690ELF Bourns
    CR0805-FX-1690ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0805-FX-1690ELF is described as RES SMD 169 OHM 1% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    VERTICAL GUIDE 50MM
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    220MM BOARD SECURING SNAP IN
    View
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8X0.132" BLK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 6.0"
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6.0" 0.102" BK
    CARD GUIDE DEEP 4.5X0.08" BLK
    CARD GUIDE DEEP 2.5" 0.08" BK