CR0805-FX-1130ELF Bourns
  • Part Number: CR0805-FX-1130ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 113 OHM 1% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about CR0805-FX-1130ELF Bourns
    CR0805-FX-1130ELF Bourns
    CR0805-FX-1130ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0805-FX-1130ELF is described as RES SMD 113 OHM 1% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    UPPER PART HOUSING BC 161.6MM
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL INTERNAL 10.4" X 14.3"
    View
    Keystone Electronics
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE