CR0805-FX-1053ELF Bourns
  • Part Number: CR0805-FX-1053ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 105K OHM 1% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 27,728
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CR0805-FX-1053ELF Bourns
    CR0805-FX-1053ELF Bourns
    CR0805-FX-1053ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0805-FX-1053ELF is described as RES SMD 105K OHM 1% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    View
    Phoenix Contact
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM
    ELECTRONIC BOARD BASE
    ELECTRONIC BOARD BASE
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1558/1558-TF
    COVER ABS FOR PB-1564
    Schroff
    FRNT PNL KIT 3U 4HP CPCI-VME64X