CR0603-FX-8062ELF Bourns
  • Part Number: CR0603-FX-8062ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 80.6K OHM 1% 1/10W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 130,534
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CR0603-FX-8062ELF Bourns
    CR0603-FX-8062ELF Bourns
    CR0603-FX-8062ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0603-FX-8062ELF is described as RES SMD 80.6K OHM 1% 1/10W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG OMNI -38DB
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG OMNI -42DB
    View
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.9KHZ 35MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT FEEDBK 2.8KHZ
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.4KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.7KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 7.2KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.6KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6.5KHZ 20MM
    PIEZO CERAMIC BENDER 35MM 30V
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1300HZ
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 2.2KHZ