CR0603-FX-7502ELF Bourns
  • Part Number: CR0603-FX-7502ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 75K OHM 1% 1/10W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 92,426
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CR0603-FX-7502ELF Bourns
    CR0603-FX-7502ELF Bourns
    CR0603-FX-7502ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0603-FX-7502ELF is described as RES SMD 75K OHM 1% 1/10W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB EXTRACTOR, ALUMINUM
    View
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB EXTRACTOR, ALUMINUM
    View
    Schroff
    HANDLE 10HP VME PLASTIC BLACK
    Schroff
    HANDLE 10HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 8HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    CARD PULL NATURAL
    Bivar
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"