CR0603-FX-6200ELF Bourns
  • Part Number: CR0603-FX-6200ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 620 OHM 1% 1/10W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 22,400
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CR0603-FX-6200ELF Bourns
    CR0603-FX-6200ELF Bourns
    CR0603-FX-6200ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0603-FX-6200ELF is described as RES SMD 620 OHM 1% 1/10W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Cui
  • Description
    SPEAKER 8OHM 3W TOP PORT 92DB
    View
  • Manufacturer Name
    Cui
  • Description
    SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 91DB
    View
    SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 81DB
    SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 82DB
    Pui Audio
    SPEAKER 8OHM 500MW TOP PORT 79DB
    Pui Audio
    SPEAKER 8OHM 1.5W TOP PORT 92DB
    SPEAKER 8OHM 1.5W TOP PORT 85DB
    SPEAKER 8OHM 500MW TOP PORT 83DB
    SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 84DB
    SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 89DB
    SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 80DB
    SPEAKER 8OHM 2W TOP PORT 87DB