CR0603-FX-59R0ELF Bourns
  • Part Number: CR0603-FX-59R0ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 59 OHM 1% 1/10W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 22,163
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CR0603-FX-59R0ELF Bourns
    CR0603-FX-59R0ELF Bourns
    CR0603-FX-59R0ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0603-FX-59R0ELF is described as RES SMD 59 OHM 1% 1/10W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD GUIDE CPCI
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    GUIDE RAIL 4HP RED FOR PCB 220MM
    View
    Essentra Components
    RACK CARD GUIDE "H"TYPE 5.0"
    Keystone Electronics
    GUIDE PC BOARD NYLON 3.5" LONG
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8.0" 0.08" BK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 4.5X3.0"
    TENSION CARD GUIDE 4 GRIP 6.675"
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6X0.08" BLK
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"