CR0603-FX-56R2ELF Bourns
  • Part Number: CR0603-FX-56R2ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 56.2 OHM 1% 1/10W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 59,137
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CR0603-FX-56R2ELF Bourns
    CR0603-FX-56R2ELF Bourns
    CR0603-FX-56R2ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0603-FX-56R2ELF is described as RES SMD 56.2 OHM 1% 1/10W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP
    View
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 15AMP
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED IND
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    SOCKET CIGARETTE INLINE PLASTIC
    Energizer
    BATTERY PK 10.5V AA SIZ ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 4.5V D SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 13.5V AASIZE ALKALINE
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    Energizer
    BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE