CR0603-FX-5602ELF Bourns
  • Part Number: CR0603-FX-5602ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 56K OHM 1% 1/10W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 141,832
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CR0603-FX-5602ELF Bourns
    CR0603-FX-5602ELF Bourns
    CR0603-FX-5602ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0603-FX-5602ELF is described as RES SMD 56K OHM 1% 1/10W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB GUIDE TAINER, COPPER, 2"
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 3.54"
    View
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERT MOUNT 46.5MM
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    Schroff
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE