CR0603-FX-5493ELF Bourns
  • Part Number: CR0603-FX-5493ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 549K OHM 1% 1/10W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 26,310
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CR0603-FX-5493ELF Bourns
    CR0603-FX-5493ELF Bourns
    CR0603-FX-5493ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0603-FX-5493ELF is described as RES SMD 549K OHM 1% 1/10W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    THREADED INSERT M2.5 84HP
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    PMC MEZZANINE COVER
    View
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 6.30"
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    CARD GUIDE 340MM HVY DUTY ALUM
    GUIDE RAIL 280MM HEAVY
    CARD GUIDE 160MM HVY DUTY ALUM
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE, NYLON
    GUIDE RAIL 220MM HEAVY
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL I/O D 80MM GREY BTTM