CR0603-FX-5362ELF Bourns
  • Part Number: CR0603-FX-5362ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 53.6K OHM 1% 1/10W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 69,848
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CR0603-FX-5362ELF Bourns
    CR0603-FX-5362ELF Bourns
    CR0603-FX-5362ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0603-FX-5362ELF is described as RES SMD 53.6K OHM 1% 1/10W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 3V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CLIP BATT AAA/N .375X.460"
    View
    Keystone Electronics
    CLIP BATTERY AA PC MNT
    Memory Protection Devices
    RETAINER CR2032 WITH PC PINS
    Memory Protection Devices
    HOLDER COIN CELL 20MM SMD
    CONTACT BATTERY NEG SPRING A/AA
    CONTACT BATTERY 2/3A AA LEAF
    RETAINER COIN CELL SMD
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN
    CR1220, 1225 BATTERY RETAINER W/
    HOLDER COIN CELL ML414 SMD
    SMT HOLDER FOR 20MM CELL