CR0603-FX-48R7ELF Bourns
  • Part Number: CR0603-FX-48R7ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 48.7 OHM 1% 1/10W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about CR0603-FX-48R7ELF Bourns
    CR0603-FX-48R7ELF Bourns
    CR0603-FX-48R7ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0603-FX-48R7ELF is described as RES SMD 48.7 OHM 1% 1/10W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE 7SLOT 3U VME J1
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE VME J1 21SLOT 3U
    View
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED