CR0603-FX-4701ELF Bourns
  • Part Number: CR0603-FX-4701ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 4.7K OHM 1% 1/10W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 99,915
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CR0603-FX-4701ELF Bourns
    CR0603-FX-4701ELF Bourns
    CR0603-FX-4701ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0603-FX-4701ELF is described as RES SMD 4.7K OHM 1% 1/10W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    CORDGRIP NEMA4 .492"
    View
  • Manufacturer Name
    Davies Molding
  • Description
    CABLE GLAND IP67 22.0-32.0MM
    View
    Cinch Connectivity
    MODICE RIGHT SPRING PLATE
    Cinch Connectivity
    MODICE LEFT SPRING PLATE
    Amphenol Ltw
    BREATHABLE VENT
    Davies Molding
    CABLE GLAND IP67 14.0-25.0MM
    Serpac
    GASKET FOR BOX 131 132 133
    Serpac
    STANDOFF W/POST
    Schroff
    FRONT PANEL CODING PEGS 100 PCS
    Hammond
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    C &k Components
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK