CR0603-FX-40R2ELF Bourns
  • Part Number: CR0603-FX-40R2ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 40.2 OHM 1% 1/10W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about CR0603-FX-40R2ELF Bourns
    CR0603-FX-40R2ELF Bourns
    CR0603-FX-40R2ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0603-FX-40R2ELF is described as RES SMD 40.2 OHM 1% 1/10W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 3.54"
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERT MOUNT 46.5MM
    View
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    Schroff
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE