CR0603-FX-3832ELF Bourns
  • Part Number: CR0603-FX-3832ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 38.3K OHM 1% 1/10W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 28,637
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CR0603-FX-3832ELF Bourns
    CR0603-FX-3832ELF Bourns
    CR0603-FX-3832ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0603-FX-3832ELF is described as RES SMD 38.3K OHM 1% 1/10W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bel Power Solutions
  • Description
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 125W 24V
    View
  • Manufacturer Name
    Carling Tech
  • Description
    CONTURA V-CHARGER USB 2.0
    View
    Molex
    IN-VEHICLE SINGLE PORT USB SMART
    Sparkfun Electronics
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 5W 5V
    Volgen America - Kaga Elect
    BATTERY CHARGER 6VDC 1.2A
    Molex
    USB BATTERY CHARGER W/ BACKLIGHT
    Memory Protection Devices
    PLUG 12V AUTO USB OUTLET
    Dfrobot
    BATTERY CHRGR LITHIUM 3.7V 0.50A
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 48V
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 12V