CR0603-FX-3602ELF Bourns
  • Part Number: CR0603-FX-3602ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 36K OHM 1% 1/10W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 66,325
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CR0603-FX-3602ELF Bourns
    CR0603-FX-3602ELF Bourns
    CR0603-FX-3602ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0603-FX-3602ELF is described as RES SMD 36K OHM 1% 1/10W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Cui
  • Description
    BUZZ ELEM PIEZO FEDBK 6.4KHZ 30V
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    PIEZO CERAMIC BENDER 27MM 2.0KHZ
    View
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO STD 2.6KHZ 30V
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO
    PIEZO CER BENDER 27MM 4600HZ
    PIEZO CER BENDER 9000HZ 500 OHM
    Murata
    PIEZOELECTRIC DIAPHRAGM
    BUZZ ELEM PIEZO STD 4.6KHZ 20V
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2KHZ 27MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 2.8KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4KHZ 20MM