CR0603-FX-2741ELF Bourns
  • Part Number: CR0603-FX-2741ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 2.74K OHM 1% 1/10W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 22,400
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CR0603-FX-2741ELF Bourns
    CR0603-FX-2741ELF Bourns
    CR0603-FX-2741ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0603-FX-2741ELF is described as RES SMD 2.74K OHM 1% 1/10W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR W/LED 2A FUSE W/CLIP
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO PWR GRN
    View
    ZA1030-1.3MM DC PLUG R/A 400MM
    Cnc Tech
    ADPT CBL SAE TO M CIG 16AWG .46M
    12V AUTO PLUG STD EURO CE
    PLUG AUTO PWR GRAY W/LED IND
    PLUG 12V AUTO EURO CE
    PLUG 12V AUTO MINI FUSE CE
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 13
    Cnc Tech
    ADPT CBL SAE TO F CIG 16AWG .46M
    SOCKET 12V AUTO SAFETY CAP MNT